Vítejte všichni přátelé a milovníci československého rocku,
tento blog si neklade žádné velké cíle. Jde pouze o to, poskytnout ku potěše Vašch očí a uší exponáty z rané éry tuzemského beatu, rocku a rock and rollu, které se podařilo sehnat pár nadšeným fanouškům a podělit se o zajímavé informace a poznatky.
Rádi bychom informační smysl tohoto blogu směřovali pouze do roku 1975, další léta přenecháme jiným. Všechny Vaše přínosné příspěvky vkládejte do komentářů.

sobota 6. května 2017

Yvonne Přenosilová - When My Baby Cries / Come On Home


Promo výlisek britské SP desky When My Baby Cries / Come On Home (1965).

Převzato ze stránek www.supraphon.cz
 V únoru roku 1964 nahrála pro Supraphon sedmnáctiletá Yvonne Přenosilová českou verzi písničky I'm Sorry nazvanou textařem Jiřím Štaidlem Roň slzy. V nahrávce Yvonne doprovodila skupina Olympic a Taneční orchestr Čs. rozhlasu vedený Josefem Vobrubou. I v české verzi se písnička stává hitem a jedním z nejprodávanějších českých singlů šedesátých let. Rok na to, dostává Yvonne pozvání na třítýdenní pobyt do Londýna. Manažera ji dělal John Alcock. Yvonne Přenosilová zpívala v londýnském rozhlase, nazpívala SP desku When My Baby Cries/ Come On Home pro anglickou společnost PYE. Rovněž absolvovala dva úspěšné koncerty v klubech, vystupovala v televizi, psali o ní v novinách. Nejcennější vystoupení bylo pro ni v nejpopulárnějším pořadu britské televize Ready, Steady, Go!, kde vystoupila společně se skupinou Rolling Stones.

Žádné komentáře:

Okomentovat